Galaktyka Imprez:

WSPIERAMY

EKO
NGO

MIŁAKOWO

Porozmawiajmy o Ostródzie. Część II

OSTRÓDA
Ostróda bywa określana mianem „Perły Mazur”. Inwestycje, które mają na celu poprawę komfortu życia jej mieszkańców, są również magnesem przyciągającym do miasta turystów.

Ewa Pelikant-Grodzka, Telewizja Kopernik: Co w Ostródzie można robić w czasie wolnym? Siedzimy w takich pięknych okolicznościach, na bulwarach nad jeziorem Drwęckim. Co by Pan zaproponował?

Czesław Najmowicz, burmistrz Ostródy: Jeśli tylko go mamy dużo, to mamy tak wiele atrakcji zarówno turystycznych, jak i sportowych, że każdy może znaleźć coś dla siebie.

Na przykład basen i stadion?

Basen będzie oddany do użytku lada moment, myślę, że na rocznicę stulecia niepodległości będzie przekazany mieszkańcom. Doskonale przyda się na okresy jesienno-zimowe, ponieważ w lecie możemy skorzystać z wody, właśnie z pięknego jeziora, nad którym akurat w tej chwili jesteśmy. Również dodatkowo mamy piękny wyciąg nart wodnych, na którym można się relaksować, mamy stadion zarówno lekkoatletyczny jak i stadion do piłki nożnej, również park Kolisa z atrakcjami, korty tenisowe, kilka orlików i boisk wielofunkcyjnych. A nade wszystko też dbamy o najmłodszych naszych milusińskich – piękne place zabaw. Nie zapominamy o seniorach, na stadionie lekkoatletycznym zrobiono jeden tor dla ludzi poruszających się z kijkami, uprawiających nordic walking.

Te ścieżki rowerowe, których jest w Ostródzie już około 10 km, one biegną w zaplanowany sposób. Łączą dwa jeziora – Drwęckie i Sajmino. Nad tymi dwoma jeziorami mamy plaże. Ta infrastruktura dalej się rozwija?

Rozwija się, bo również otrzymaliśmy dofinansowanie z Urzędu Marszałkowskiego, z RPO. Będziemy budować pomost na jeziorze Sajmino, jak również będziemy wyposażać już istniejącą plażę w odpowiednią infrastrukturę, która uatrakcyjni korzystanie z plaży miejskiej na terenie miasta. Piękna strefa aktywności rodzinnej, gdzie będzie można skorzystać z pomostów, będzie można skorzystać z parku linowego, będzie można korzystać z boiska wielofunkcyjnego, no i właśnie dojechać w to miejsce ekologicznie poprzez ścieżki rowerowe.

Nie powiedzieliśmy prawie wcale o pieniądzach…

Ponad 50 milionów na inwestycje, na sprawy majątkowe i to jest piękna kwota zważywszy, że ona będzie zrealizowana w naszym mieście. Przy tym, co już mamy to jest dodatkowy zastrzyk tych środków, to już będzie takie upiększenie, żeby te wszystkie inwestycje było widać. Miasto się zmienia, miasto się unowocześnia, bo to, co było, to było z epoki takiej mocno, mocno przeszłej. Nadążamy za rozwojem takim europejskim, światowym. Wszystko po to, aby ludziom się żyło w tym mieście dobrze, żeby każdy mógł znaleźć coś dla siebie i czuć się w mieście dobrze.